B43505E2227M87
Part number:
B43505E2227M87
describe:
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.866" Dia (22.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    580mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    5000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    1.268" (32.20mm)
  • Capacitance
    220 µF
  • Voltage - Rated
    200 V
  • Impedance
    700 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    960 mA @ 100 Hz