B43508A9107M000
Part number:
B43508A9107M000
describe:
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
BUY NOW add to cart
inventory 1835
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.866" Dia (22.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.23Ohm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    3000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    1.063" (27.00mm)
  • Capacitance
    100 µF
  • Voltage - Rated
    400 V
  • Impedance
    1.73 Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    600 mA @ 100 Hz