B43511A5687M007
Part number:
B43511A5687M007
describe:
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    1.378" Dia (35.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    0.886" (22.50mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    230mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    12000 Hrs @ 85°C
  • Height - Seated (Max)
    3.228" (82.00mm)
  • Capacitance
    680 µF
  • Voltage - Rated
    450 V
  • Impedance
    240 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.2 A @ 100 Hz