B43699A5476Q7
Part number:
B43699A5476Q7
describe:
CAP ALUM 47UF 450V AXIAL
package:
ROHS status:
None
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Size / Dimension
    0.709" Dia x 1.535" L (18.00mm x 39.00mm)
    General Purpose
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.7Ohm @ 100Hz
  • Capacitance
    47 µF
  • Voltage - Rated
    450 V
  • Impedance
    800 mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.45 A @ 10 kHz