C1632C221K5GACAUTO
Part number:
C1632C221K5GACAUTO
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0612
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 0
quantity
unit price
price
4000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Circuit Type
    Isolated
  • Capacitance
    220pF
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Temperature Coefficient
    C0G, NP0
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Supplier Device Package
    0612 (1632 Metric)
  • Height - Seated (Max)
    0.035" (0.90mm)
  • Voltage - Rated
    50 V