CSC10A0110K0GEJ
Part number:
CSC10A0110K0GEJ
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SIP
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Resistance (Ohms)
    10k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    200mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Number of Pins
    10
  • Package / Case
    10-SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package
    10-SIP
  • Height - Seated (Max)
    0.195" (4.95mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±50ppm/°C