ELBG250ETS302AL20Z
Part number:
ELBG250ETS302AL20Z
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP ALUM 3000UF 25V RADIAL
  • Tolerance
    0%, +30%
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Applications
    Automotive
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifetime @ Temp.
    5000 Hrs @ 105°C
  • Capacitance
    3000 µF
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Impedance
    44 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.688 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.25 A @ 100 kHz