ELXS3B1VSN681MA35S
Part number:
ELXS3B1VSN681MA35S
describe:
CAP ALUM 680UF 20% 315V SNAP
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    1.378" Dia (35.00mm)
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)
  • Lifetime @ Temp.
    5000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    1.476" (37.50mm)
  • Capacitance
    680 µF
  • Voltage - Rated
    315 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.26 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.2318 A @ 50 kHz