IXBL64N250
Part number:
IXBL64N250
manufacturer:
describe:
IGBT 2500V 116A ISOPLUSI5
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 0
quantity
unit price
price
1
specifications
  • Package / Case
    ISOPLUSi5-PAK™
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Input Type
    Standard
  • Reverse Recovery Time (trr)
    160 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    3V @ 15V, 64A
  • Supplier Device Package
    ISOPLUSi5-Pak™
  • Gate Charge
    400 nC
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    116 A
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    2500 V
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    750 A
  • Power - Max
    500 W