PEG124YJ2330QL1
Part number:
PEG124YJ2330QL1
describe:
CAP ALUM 33UF 450V AXIAL
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Size / Dimension
    0.787" Dia x 1.457" L (20.00mm x 37.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp.
    22000 Hrs @ 105°C
  • Capacitance
    33 µF
  • Voltage - Rated
    450 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    306 mA @ 100 Hz