UCD1A681MNL1GS
Part number:
UCD1A681MNL1GS
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 2630
minimum : 0
quantity
unit price
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Polarization
    Polar
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Applications
    Automotive
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifetime @ Temp.
    5000 Hrs @ 105°C
  • Surface Mount Land Size
    0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.413" (10.50mm)
  • Capacitance
    680 µF
  • Voltage - Rated
    10 V
  • Impedance
    80 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    425 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    850 mA @ 100 kHz