UPJ1V220MDD1TD
Part number:
UPJ1V220MDD1TD
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
package:
Tape & Box (TB)
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 10075
minimum : 0
quantity
unit price
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Size / Dimension
    0.197" Dia (5.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Applications
    General Purpose
  • Lead Spacing
    0.098" (2.50mm)
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.472" (12.00mm)
  • Capacitance
    22 µF
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Impedance
    1.3 Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    85 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    160 mA @ 10 kHz