UPJ1V270MDD1TD
Part number:
UPJ1V270MDD1TD
describe:
CAP ALUM 27UF 20% 35V RADIAL
BUY NOW add to cart
inventory 9181
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.197" Dia (5.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.098" (2.50mm)
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.472" (12.00mm)
  • Capacitance
    27 µF
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Impedance
    1 Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    99 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    180 mA @ 10 kHz