UPM2W4R7MHD1TO
Part number:
UPM2W4R7MHD1TO
describe:
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL
BUY NOW add to cart
inventory 1885
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.492" Dia (12.50mm)
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)
  • Lifetime @ Temp.
    5000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    1.063" (27.00mm)
  • Capacitance
    4.7 µF
  • Voltage - Rated
    450 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    55 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    88 mA @ 10 kHz