UPS0J330MDD1TD
Part number:
UPS0J330MDD1TD
describe:
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.197" Dia (5.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.098" (2.50mm)
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.492" (12.50mm)
  • Capacitance
    33 µF
  • Voltage - Rated
    6.3 V
  • Impedance
    1.5 Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    27.2 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    160 mA @ 100 kHz