UPS1J100MDD1TD
Part number:
UPS1J100MDD1TD
describe:
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 4320
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.197" Dia (5.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.098" (2.50mm)
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.492" (12.50mm)
  • Capacitance
    10 µF
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Impedance
    2.1 Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    18.7 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    110 mA @ 100 kHz