UPS1J220MED1TD
Part number:
UPS1J220MED1TD
describe:
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
package:
Tape & Box (TB)
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 11342
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.248" Dia (6.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.098" (2.50mm)
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.492" (12.50mm)
  • Capacitance
    22 µF
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Impedance
    980 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    30.6 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    180 mA @ 100 kHz