UPS2E470MHD1TN
Part number:
UPS2E470MHD1TN
describe:
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 2088
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.630" Dia (16.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Lead Spacing
    0.295" (7.50mm)
  • Lifetime @ Temp.
    3000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    1.063" (27.00mm)
  • Capacitance
    47 µF
  • Voltage - Rated
    250 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    230 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    368 mA @ 10 kHz