UUJ2D220MNJ1MS
Part number:
UUJ2D220MNJ1MS
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP ALUM 22UF 20% 200V SMD
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
BUY NOW add to cart
inventory 1604
minimum : 0
quantity
unit price
price
150
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Size / Dimension
    0.492" Dia (12.50mm)
  • Polarization
    Polar
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Applications
    General Purpose
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifetime @ Temp.
    5000 Hrs @ 105°C
  • Surface Mount Land Size
    0.535" L x 0.535" W (13.60mm x 13.60mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.650" (16.50mm)
  • Capacitance
    22 µF
  • Voltage - Rated
    200 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    105 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    168 mA @ 10 kHz