100ZLJ68MT78X20
零件编号:
100ZLJ68MT78X20
描述:
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL
包装:
Tape & Box (TB)
立即购买 添加到购物车
库存 2916
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.315" Dia (8.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.138" (3.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    9000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.866" (22.00mm)
  • Capacitance
    68 µF
  • Voltage - Rated
    100 V
  • Impedance
    160 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    520 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.04 A @ 100 kHz