160LLE33MEFC10X16
零件编号:
160LLE33MEFC10X16
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL
立即购买 添加到购物车
库存 5601
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.394" Dia (10.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    20000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.709" (18.00mm)
  • Capacitance
    33 µF
  • Voltage - Rated
    160 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    158 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    284 mA @ 100 kHz