160LLE5R6MEFC6.3X11
零件编号:
160LLE5R6MEFC6.3X11
描述:
CAP ALUM 5.6UF 20% 160V RADIAL
立即购买 添加到购物车
库存 1600
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.248" Dia (6.30mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.098" (2.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    12000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.512" (13.00mm)
  • Capacitance
    5.6 µF
  • Voltage - Rated
    160 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    52 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    104 mA @ 100 kHz