160TXW100MEFC8X40
零件编号:
160TXW100MEFC8X40
产品分类:
制造商:
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial, Can
  • 尺寸/尺寸
    0.315" Dia (8.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 引线间距
    0.138" (3.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    12000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.673" (42.50mm)
  • Capacitance
    100 µF
  • Voltage - Rated
    160 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    490 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    686 mA @ 100 kHz