160TXW560MEFC16X50
零件编号:
160TXW560MEFC16X50
描述:
CAP ALUM 560UF 20% 160V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.630" Dia (16.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.295" (7.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    12000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    2.067" (52.50mm)
  • Capacitance
    560 µF
  • Voltage - Rated
    160 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.79 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.5 A @ 100 kHz