160TXW82MEFC10X25
零件编号:
160TXW82MEFC10X25
描述:
CAP ALUM 82UF 20% 160V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.394" Dia (10.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    12000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.083" (27.50mm)
  • Capacitance
    82 µF
  • Voltage - Rated
    160 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    430 mA @ 120 Hz