16YXG470M8X16
零件编号:
16YXG470M8X16
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.315" Dia (8.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.138" (3.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    4000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.689" (17.50mm)
  • Capacitance
    470 µF
  • Voltage - Rated
    16 V
  • Impedance
    87 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    462 mA @ 120 Hz