250TXW120MEFC16X25
零件编号:
250TXW120MEFC16X25
产品分类:
制造商:
描述:
CAP ALUM 120UF 20% 250V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial, Can
  • 尺寸/尺寸
    0.630" Dia (16.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 引线间距
    0.295" (7.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    12000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.083" (27.50mm)
  • Capacitance
    120 µF
  • Voltage - Rated
    250 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    740 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.03 A @ 100 kHz