25YXG470M8X20
零件编号:
25YXG470M8X20
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.315" Dia (8.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.138" (3.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    4000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.866" (22.00mm)
  • Capacitance
    470 µF
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Impedance
    69 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    577.5 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.05 A @ 100 kHz