350TXW47MEFC10X35
零件编号:
350TXW47MEFC10X35
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.394" Dia (10.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    12000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.476" (37.50mm)
  • Capacitance
    47 µF
  • Voltage - Rated
    350 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    410 mA @ 120 Hz