35ZLJ390MT810X16
零件编号:
35ZLJ390MT810X16
描述:
CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL
包装:
Tape & Box (TB)
立即购买 添加到购物车
库存 1837
价格
500
规格
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.394" Dia (10.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    10000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.689" (17.50mm)
  • Capacitance
    390 µF
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Impedance
    38 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.1 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2 A @ 100 kHz