400BXW180MEFC18X40
零件编号:
400BXW180MEFC18X40
描述:
CAP ALUM 180UF 20% 400V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.709" Dia (18.00mm)
  • 工作温度
    -25°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.295" (7.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    12000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.654" (42.00mm)
  • Capacitance
    180 µF
  • Voltage - Rated
    400 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.04 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.34 A @ 100 kHz