400BXW68MEFC12.5X35
零件编号:
400BXW68MEFC12.5X35
描述:
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.492" Dia (12.50mm)
  • 工作温度
    -25°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    12000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.457" (37.00mm)
  • Capacitance
    68 µF
  • Voltage - Rated
    400 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    570 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.425 A @ 100 kHz