450BXW120MEFC18X35
零件编号:
450BXW120MEFC18X35
描述:
CAP ALUM 120UF 20% 450V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.709" Dia (18.00mm)
  • 工作温度
    -25°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.295" (7.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    12000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.457" (37.00mm)
  • Capacitance
    120 µF
  • Voltage - Rated
    450 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    860 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.935 A @ 100 kHz