450BXW15MEFC10X20
零件编号:
450BXW15MEFC10X20
描述:
CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.394" Dia (10.00mm)
  • 工作温度
    -25°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    10000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.866" (22.00mm)
  • Capacitance
    15 µF
  • Voltage - Rated
    450 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    190 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    475 mA @ 100 kHz