450BXW68MEFC12.5X45
零件编号:
450BXW68MEFC12.5X45
描述:
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.492" Dia (12.50mm)
  • 工作温度
    -25°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    12000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.850" (47.00mm)
  • Capacitance
    68 µF
  • Voltage - Rated
    450 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    610 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.525 A @ 100 kHz