6.3YXG2200M10X23
零件编号:
6.3YXG2200M10X23
产品分类:
制造商:
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial, Can
  • 尺寸/尺寸
    0.394" Dia (10.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    5000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.984" (25.00mm)
  • Capacitance
    2200 µF
  • Voltage - Rated
    6.3 V
  • Impedance
    42 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.155 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.65 A @ 100 kHz