ALS30A471DA200
零件编号:
ALS30A471DA200
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 200V SCREW
包装:
Bulk
ROHS状态:
Yes
货币:
立即购买 添加到购物车
库存 1687
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    1.417" Dia (36.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 85°C
  • 引线间距
    0.504" (12.80mm)
  • ESR(等效串联电阻)
    286mOhm @ 100Hz
  • 使用寿命@温度。
    11000 Hrs @ 85°C
  • 坐姿高度(最大)
    2.126" (54.00mm)
  • Capacitance
    470 µF
  • Voltage - Rated
    200 V
  • Impedance
    227 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.6 A @ 100 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.3 A @ 10 kHz