ALS40A104KF025
零件编号:
ALS40A104KF025
描述:
CAP ALUM 100000UF 20% 25V SCREW
立即购买 添加到购物车
库存 1600
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    2.008" Dia (51.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.874" (22.20mm)
  • ESR(等效串联电阻)
    9mOhm @ 100Hz
  • 使用寿命@温度。
    7000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    4.213" (107.00mm)
  • Capacitance
    100000 µF
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Impedance
    8 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    16.4 A @ 100 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    16.7 A @ 10 kHz