ALS40A472DB063
零件编号:
ALS40A472DB063
描述:
CAP ALUM 4700UF 20% 63V SCREW
立即购买 添加到购物车
库存 1800
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    1.417" Dia (36.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.504" (12.80mm)
  • ESR(等效串联电阻)
    27mOhm @ 100Hz
  • 使用寿命@温度。
    6000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    2.520" (64.00mm)
  • Capacitance
    4700 µF
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Impedance
    22 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    6.7 A @ 100 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    7.5 A @ 10 kHz