B41002A5686M
零件编号:
B41002A5686M
描述:
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.315" Dia (8.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 85°C
  • 引线间距
    0.138" (3.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    1000 Hrs @ 85°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.335" (8.50mm)
  • Capacitance
    68 µF
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    100 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    170 mA @ 10 kHz