B41041A4226M
零件编号:
B41041A4226M
描述:
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.197" Dia (5.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.079" (2.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.492" (12.50mm)
  • Capacitance
    22 µF
  • Voltage - Rated
    16 V
  • Impedance
    1.9 Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    52.5 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    105 mA @ 100 kHz