B41041A8107M
零件编号:
B41041A8107M
产品分类:
制造商:
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial, Can
  • 尺寸/尺寸
    0.394" Dia (10.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.551" (14.00mm)
  • Capacitance
    100 µF
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Impedance
    650 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    276.5 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    395 mA @ 100 kHz