B41041A8685M
零件编号:
B41041A8685M
描述:
CAP ALUM 6.8UF 20% 63V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.197" Dia (5.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.079" (2.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.492" (12.50mm)
  • Capacitance
    6.8 µF
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Impedance
    4.5 Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    32 mA @ 120 Hz