B41042A2108M
零件编号:
B41042A2108M
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.394" Dia (10.00mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    5000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.846" (21.50mm)
  • Capacitance
    1000 µF
  • Voltage - Rated
    6.3 V
  • Impedance
    270 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    762.4 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    953 mA @ 100 kHz