B41042A2688M
零件编号:
B41042A2688M
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.630" Dia (16.00mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.295" (7.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    5000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.319" (33.50mm)
  • Capacitance
    6800 µF
  • Voltage - Rated
    6.3 V
  • Impedance
    56 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.138 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.376 A @ 100 kHz