B41042A4228M
零件编号:
B41042A4228M
产品分类:
制造商:
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial, Can
  • 尺寸/尺寸
    0.492" Dia (12.50mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    5000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.319" (33.50mm)
  • Capacitance
    2200 µF
  • Voltage - Rated
    16 V
  • Impedance
    68 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.814 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.015 A @ 100 kHz