B41042A5476M
零件编号:
B41042A5476M
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.248" Dia (6.30mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.098" (2.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.492" (12.50mm)
  • Capacitance
    47 µF
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Impedance
    1.2 Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    148.4 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    212 mA @ 100 kHz