B41042A6157M
零件编号:
B41042A6157M
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.394" Dia (10.00mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    5000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.846" (21.50mm)
  • Capacitance
    150 µF
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Impedance
    350 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    574.7 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    821 mA @ 100 kHz