B41043A6127M
零件编号:
B41043A6127M
产品分类:
制造商:
描述:
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial, Can
  • 尺寸/尺寸
    0.315" Dia (8.00mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 引线间距
    0.138" (3.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    3000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.866" (22.00mm)
  • Capacitance
    120 µF
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Impedance
    120 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    318.5 mA @ 120 Hz