B41827A9477M
零件编号:
B41827A9477M
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.630" Dia (16.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 85°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 引线间距
    0.295" (7.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 85°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.319" (33.50mm)
  • Capacitance
    470 µF
  • Voltage - Rated
    100 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1 A @ 120 Hz